Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters
  Kiedy: 22.09 do 23.09.2018
  Gdzie: Bystrzyca Górna
  Zapraszamy wszystkich orientalistów i pasjonatów biegania z mapą na teren Dolnego Śląska. To właśnie tutaj rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach, których organizatorami są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz PZOS.
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 06.10 do 07.10.2018
  Gdzie: Warszawa
  .
 • V Bukowa Cup
  Kiedy: 19.10 do 21.10.2018
  Gdzie: Szczecin
  .
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO - MŚJ] Najbliżej w sztafetach
2018-07-25

Image title


Tym razem nie udało się Polakom wywalczyć żadnego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Biegu na Orientację. Maksimum możliwości w indywidualnych startach na Węgrzech biało-czerwonych stanowiły pozycje w TOP-20. W sztafecie za to udało się całkiem mocno zbliżyć im do podium...

Indywidualnie największe nadzieje na sukces można było wiązać z biegiem na dystansie średnim. Szczególnie po znakomitych kwalifikacjach w tej konkurencji, gdy Fryderyk Pryjma zajął 2. miejsce w swej grupie eliminacyjnej, zaledwie sekundę za jej triumfatorem – Eirkiem Langedalem Breivikiem z Norwegii. W finale nie było jednak aż tak różowo. Zawodnik obecnie mieszkający na stałe w Finlandii dobiegł z szesnastym rezultatem, co i tak stanowiło najwyższy indywidualny wynik biało-czerwonych wśród mężczyzn. Ogółem jednak palmę pierwszeństwa dzierży pod tym  względem Agnieszka Cych – także dzięki występowi w tej konkurencji. Kolejnej przedstawicielce zasłużonego dla polskiego BnO klanu zabrakło zaledwie jednej sekundy, by się znaleźć w TOP-10. Jej czas pozwolił na 11. lokatę.

Ta dwójka nadawała ton także w innych konkurencjach. W sprincie Fryderyk Pryjma był 22., w klasyku zaś 24., co za każdym razem stanowiło najlepszych rezultat Polaków na tych dystansach. Wśród kobiet również to Agnieszka Cych była górą wśród Polek, ale jej wyniki w ogólnej klasyfikacji były nieco skromniejsze – 106. i 27. pozycja.


Pozostali Polacy (indywidualnie):

klasyk - 53. Jan Bednarski, 66. Jan Rutka, 91. Kacper Kuca, DNF - Adrianna Biederman

sprint - 55. Piotr Rzeńca, 56. Maja Garbacik, 61. Marcin Biederman, 63. Jan Rutka, 78. Adrianna Biederman, 121. Jan Bednarski

średni dystans - 49. Marcin Biederman, 51. Adrianna Biederman; Finał B: 21. Jan Bednarski; Finał C: 9. Maja Garbacik, 16. Jan Rutka, 18. Piotr Rzeńca, DNS Kacper Kuca.

Sukces przyniosły za to sztafety. Oba polskie zespoły uplasowały się w TOP-10. Szczególnie blisko sukcesu była męska część drużyny. Zespół w składzie Marcin Biederman - Jan Rutka - Fryderyk Pryjma zakńczył zmagania na 5. miejscu! Biederman rozpoczął od 11. pozycji. Rutka przesunął zespół o dwie lokaty, zaś Pryjma wyciągnął go aż pod podium. Ostatecznie do krążka zabrakło czterdziestu sześciu sekund. Nie była klasyfikowana druga polska sztafeta (Jan Bednarski - Piotr Rzeńca - Kacper Kuca).

W K20 natomiast zespół Maja Garbacik - Adrianna Biederman - Agnieszka Cych zakończył zmagania z 10. wynikiem. Na to miejsce biało-czerwonych wyprowadziła Cych nadrabiając cztery lokaty. Indywidualnie najlepszy wynik z nich osiągnęła jednak Garbacik, która była siódma na pierwszym etapie.

~Wojciech Bajak
09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)05.20 Puchar Warmii i Mazur - Puchar Puszczy Piskiej05.20 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg sprinterski05.19 Puchar Warmii i Mazur - Mistrzstwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego dystans średni05.19 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg klasyczny05.13 Mistrzostwa Gdyni – Puchar Pomorza - dystans średni05.12 Mistrzostwa Woj. Łódzkiego - etap 105.12 Mistrzostwa woj. pomorskiego - klasyk05.12 Puchar Paulinum - bieg sprinterski05.12 Puchar Paulinum - bieg średniodystansowy05.03 Grand Prix Mazowsza - Etap 305.02 Grand Prix Mazowsza - Etap 205.01 Grand Prix Mazowsza - Etap 104.29 IV Warszawska Mila - Warszawska Mila04.28 IV Warszawska Mila - Etap 104.22 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskego w BnO - klasyk04.21 Mistrzostwa Polic w Sprinterskim BnO - etap 1
Bałakier JuliaCierpka KatarzynaFlisińska AgnieszkaKlawczyński ZbigniewKowalska MartaLucerski MaciejPudełek JowitaPietrzak KlaudiaPachnik WojciechPomagiel MichałRydliński BartoszSocha HannaWrzosek ZbigniewWasilewska DanutaŁuc ElizaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies