Polski Związek Orientacj Sportowej
 • CTZ: MP w NBnO
  Kiedy: 02.03 do 03.03.2019
  Gdzie: Nová Ves areál SKP (Czechy)
  Biuletyn zawodów jest dostępny http://zielonysport.pl/pliki/MPNBnO2019_Biuletyn_1.pdf
 • CTZ: MP, MPM długodystansowy BnO - etap 1
  Kiedy: 2019-03-31
  Gdzie: Bochnia
  Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - czyli tzw. longa. W tym roku o medale najlepsi walczyć będą w okolicach Bochni. Świetny teren, ciekawe i trudne trasy - zapraszamy!
 • CTZ: MP, PN RJnO
  Kiedy: 25.05 do 26.05.2019
  Gdzie: Otrębusy
  .
 • CTZ: Silesia O-Cup
  Kiedy: 28.06 do 30.06.2019
  Gdzie: Bytom
  4 niezwykłe biegi w 3 dni w samym sercu Górnego Śląska. Zróżnicowane tereny i ciekawe trasy. Czy jest lepszy sposób aby rozpocząć wakacje?
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 05.10 do 06.10.2019
  Gdzie: Warszawa
  .
 • Czwarty Magazyn bieg na orientację
  Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedza, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowosć: kalendarz scienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!   Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Swiata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięsnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
[BnO] Punkty z całego świata
2018-06-30

Image title

W miniony weekend polscy zawodnicy na całym świecie rywalizowali w zawodach rangi World Ranking Event. W Norwegii na Norsk O-Festival z miejscową czołówką walczyła Aleksandra Hornik. W Czechach podczas krajowych mistrzostw w biegu na dystansie średnim można było zobaczyć Kubę Drągowskiego, Mikołaja Dutkowskiego, Dawida Stefańskiego, Tomasza Jurczyka, Tadeusza Piłkowskiego, Hannę Wiśniewską, Martynę Miśkiewicz oraz Katarzynę Ślusarczyk. W Mistrzostwach Francji w klasyku konkurował zaś Adam Banakiewicz.


NORSK O-FESTIVAL


Bardzo dobrze w swoim starcie spisała się Hornik. Reprezentantka Polski podczas Norsk O-Festival w sprincie uplasowała się na 12. miejscu. Z przedstawicielek innych krajów wyprzedziły ją tylko Szwedka Kristin Lofgren Johansen, Szwajcarka Sofie Bachmann i Francuzka Delphine Poirot. Strata do zwyciężczyni, Anne Johanne Lind Norbech, wyniosła zaś minutę czterdzieści pięć sekund. Jeszcze lepiej Aleksandra Hornik wypadła następnego dnia, gdy finiszowała w klasyku z siódmym rezultatem zmagań, o pięć minut i siedemnaście sekund za triumfatorką - Kamillą Olaussen. Był to najlepszy rezultat spośród zawodniczek spoza Norwegii! Na zakończenie weekendu, w biegu na dystansie średnim osiągnęła natomiast 11. czas.

Wyniki uzyskane w Norwegii przyniosły jej 1033 i 1061 punktów w klasyfikacji World Ranking na dystansach leśnych, ale z racji wyższych rezultatów w dorobku, na razie nie wliczają się do jej punktacji. Lepsze z tych dwóch osiągnięć ma szansę zaistnieć w jej puli dopiero w kwietniu 2019 roku. Podobnie - w zestawieniu sprinterskim, gdzie rezultat 1070 punktów "nie łapie się" do czwórki najlepszych osiągnięć tej zawodniczki. Obecnie Aleksandra Hornik plasuje się na 66. miejscu w World Rankingu dystansowym i na 31. w sprintach. Jest obecnie najwyżej klasyfikowaną Polką na światowej liście.


MISTRZOSTWA CZECH


W Mistrzostwach Czech do World Ranking liczył się finał biegu na dystansie średnim. Tutaj z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kuba Drągowski. Ustąpił on miejsca tylko Milosowi Nykodymowi, Danielowi Hakowi, Vojtechowi Kralowi oraz Markowi Minarowi, co dało mu piąte miejsce! Rezultat ten zapewnił mu 1112 punktów World Ranking. To jego najwyższe dotychczasowe osiągnięcie w tej klasyfikacji. Dzięki temu Drągowski plasuje się na 283. miejscu na światowej liście. To olbrzymi awans, biorąc pod uwagę, że jeszcze w maju był plasowany na 611. lokacie.

Duży skok zaliczyła też 4. w finale C tych zmagań Katarzyna Ślusarczyk. Dzięki 922 punktom zdobytym w Czechach awansowała ona z 553. na 392. lokatę. Swoje pierwsze punkty od 2014 roku zapisał na konto trener kadry narodowej, Dawid Stefański (632 pkt za 28. miejsce w finale B). Pięcioletnią przerwę bez takiego osiągnięcia na koncie zakończył Tomasz Jurczyk (665 pkt za 14. miejsce w finale C), trzyletnią zaś Tadeusz Piłkowski (476 pkt za 30. miejsce w finale C). Pierwszy raz notowana jest natomiast Martyna Miśkiewicz (23 pkt za 34. miejsce w finale C). U Mikołaja Dutkowskiego (26. w finale A) oraz Hanny Wiśniewskiej (5. w finale B) zdobyte punkty nie są wliczane do aktualnego dorobku.


MISTRZOSTWA FRANCJI


Swój stan posiadania punktów World Ranking po 24. miejscu w klasyku na Mistrzostwach Francji poprawił natomiast Adam Banakiewicz. Wynik ten zapewnił mu 551 punktów. Dzięki temu awansował z 1728. na 1280. pozycję.


* * *

W zestawieniu World Ranking na dystansach najwyżej klasyfikowanymi Polakami są: Bartosz Pawlak (51.), Aleksandra Hornik (66.), Wojciech Kowalski (92.), Hanna Wiśniewska (107.) i Michał Olejnik (119.). W sprincie przewodzi natomiast Hornik (31.) przed Piotrem Parfianowiczem (35.), Pawlakiem (48.), Weroniką Cych (112.) oraz Olejnikiem (128.)

~Wojciech Bajak
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.28 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskieo w BnO - Dystans średni10.27 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego - sprint10.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 WCup 4 - Middle10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.16 WRE: Czech Champioships - Long09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO
Brożyński OliwierJasnowska GrażynaKopydłowski IzabelaKrochmal TomaszKoniuszy JoannaLechowska AgataNowak BartoszPonkało JakubRotter DanielSzafarewicz KatarzynaWapiński BarbaraŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies