Polski Związek Orientacj Sportowej
 • CTZ: MP w NBnO
  Kiedy: 02.03 do 03.03.2019
  Gdzie: Nová Ves areál SKP (Czechy)
  .
 • CTZ: MP, MPM długodystansowy BnO - etap 1
  Kiedy: 2019-03-31
  Gdzie: Bochnia
  Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - czyli tzw. longa. W tym roku o medale najlepsi walczyć będą w okolicach Bochni. Świetny teren, ciekawe i trudne trasy - zapraszamy!
 • CTZ: MP, PN RJnO
  Kiedy: 25.05 do 26.05.2019
  Gdzie: Otrębusy
  .
 • CTZ: Silesia O-Cup
  Kiedy: 28.06 do 30.06.2019
  Gdzie: Bytom
  4 niezwykłe biegi w 3 dni w samym sercu Górnego Śląska. Zróżnicowane tereny i ciekawe trasy. Czy jest lepszy sposób aby rozpocząć wakacje?
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 05.10 do 06.10.2019
  Gdzie: Warszawa
  .
 • Czwarty Magazyn bieg na orientację
  Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedza, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowosć: kalendarz scienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!   Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Swiata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięsnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
[BnO] Puchar Najmłodszych - Puchar Najlepszych
2018-06-05

Image title

Aż cztery lokalizacje ubiegały się o miano organizatora Pucharu Najmłodszych w 2018 roku w BnO. Decyzją, którą podjąć musiał kilka miesięcy temu, Zarząd Polskiego Związku Orientacji Sportowej nie była więc łatwa. Ostatecznie wybór padł na MUKS Junior Ochędzyn koło Wieruszowa. Dziś, z perspektywy kilkudziesięciu godzin po rozegraniu zawodów, trzeba przyznać, że była to dobra decyzja.

Podczas dyskusji nad przyznaniem organizacji MUKS Juniorowi przeważył upór Prezesa PZOS, Krzysztofa Urbaniaka. przekonanego do wartości tej kandydatury, a także deklaracje głównego koordynatora projektu, Pana Adama Śliwakowskiego o wsparciu miejscowego środowiska oraz władz lokalnych w realizacji imprezy. Przy technicznym wsparciu Damiana Cegiełki i Włodzimierza Dyzio (autorów map i budowniczych tras) oraz zespołu z Orientusia Łódz: Łukasza, dwóch Piotrów techniczne zadania zostały zrealizowane na najwyższym poziomie. Główny organizator, powiat wieruszowski  oraz  klub  MUKS Junior Ochędzyn pod przywództwem pana Adama Śliwakowskiego znakomicie zrealizowali swoje zadania. Należy się też podziękowanie dla władz  gmin Sokolniki oraz Bolesławiec za sfinansowanie map (dodajmy, że powstaną tam kolejne stałe punkty kontrolne). Co więcej - na terenie powiatu powstaje już dziesiąta stała lokalizacja do biegu na orientację!

Na miejscu zawodnicy zastali festiwal sportu w najwyższej jakości. Poczynając od bogatych pakietów startowych, poprzez  program rozrywkowy i bogate w nagrody podium. Jak powiedziała  jedna z trenerek : „Dzieci czują, że to impreza dla nich i świetnie się przy tym bawią”

Zawody rozgrywane w Ochędzynie zostały podzielone na trzy dni. W piątek, sobotę i niedzielę kolejno rozegrano: sprint, klasyk oraz sztafety. Trasy zostały przystosowane do umiejętności najmłodszych adeptów BnO, ale wraz z wiekiem zawodników rosła też skala trudności. W pierwszej z konkurencji zawodnicy mierzyli się na terenie malowniczego parku, otaczającego XVIII-wieczny zespół pałacowy w Ochędzynie oraz na obszarze sąsiadującym z nich osiedli. W kolejnych dniach młodzi adepci przenieśli się już do lasu. W klasyku przyszło im rywalizować na terenie z dużą liczbą nowych nasadzeń. Przed nimi stały też wyzwania w postaci pasma wydm o przewyższeniach do 25 metrów, czy bagnistego zbiornika wodnego w środkowej części mapy. Bieg rozstawny za to został zorganizowany już na płaskim obszarze, wyposażonym w dużą liczbę malowniczych polanek.

Na starcie stanęło ponad 450 dzieci w wieku do czternastu lat! Zostali oni podzieleni na kategorie: do 10 lat, do 11 lat, do 12 lat, do 13 lat i do 14 lat – w obu płciach. Wśród nich najmocniej wyróżniła się Hanna Perfikowska z K14. Zawodniczka UMKS Kwidzyn wygrała oba starty indywidualne, a wraz z koleżankami cieszyła się też ze zwycięstwa w sztafecie. Blisko powtórzenia tego wyczynu była też Patrycja Ukleja z UKS Azymut 45 Gdynia. W K12 była ona bezkonkurencyjna zarówno w sprincie, jak i w klasyku. W sztafecie jednak przegrała złoto o dwie sekundy. Po dwa indywidualne triumfy na koncie mieli też: Jaśmina Olejnik (WKS Wawel Kraków) w K10 i Franciszek Bultrowicz (KS Hades Poznań) w M10R. W kategorii Open dwukrotnie wygrał Karol Galicz (Wataha Warszawa).
wideo: TuGazeta.pl


Pozostaje sobie życzyć tylko jak najwięcej takich imprez, zarówno pod względem techniczno-organizacyjnym jak i logistycznym, oraz z tak bogatą oprawą. Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i trenerów oraz opiekunów za wspaniałą imprezę. Oby jak najwięcej takich imprez w kalendarzu ogólnopolskim, a na pewno frekwencja będzie regularnie wzrastać


fot. Powiat Wieruszowski

~PZOS / WB
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.28 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskieo w BnO - Dystans średni10.27 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego - sprint10.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 WCup 4 - Middle10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.16 WRE: Czech Champioships - Long09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO
Bartoń NataliaDomaszk AlicjaDzienisz MagdalenaFaron PaulinaGibas AdrianGórak IgnacyJachna DariuszKonopacka MartynaKarwowska WiktoriaPiekarz DariuszPaluszek MateuszPodwórny JacekStróżek JustynaSfora KrystianSzcześniak PiotrSiennicka AleksandraSzymczyk MartaSkorupa MariuszTopór MonikaWłostkowska KlaudiaWięckowska AleksandraZawada MarcelinaZając MagdalenaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies