Polski Związek Orientacj Sportowej
 • CTZ: MP w NBnO
  Kiedy: 02.03 do 03.03.2019
  Gdzie: Nová Ves areál SKP (Czechy)
  Biuletyn zawodów jest dostępny http://zielonysport.pl/pliki/MPNBnO2019_Biuletyn_1.pdf
 • CTZ: MP, MPM długodystansowy BnO - etap 1
  Kiedy: 2019-03-31
  Gdzie: Bochnia
  Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - czyli tzw. longa. W tym roku o medale najlepsi walczyć będą w okolicach Bochni. Świetny teren, ciekawe i trudne trasy - zapraszamy!
 • CTZ: MP, PN RJnO
  Kiedy: 25.05 do 26.05.2019
  Gdzie: Otrębusy
  .
 • CTZ: Silesia O-Cup
  Kiedy: 28.06 do 30.06.2019
  Gdzie: Bytom
  4 niezwykłe biegi w 3 dni w samym sercu Górnego Śląska. Zróżnicowane tereny i ciekawe trasy. Czy jest lepszy sposób aby rozpocząć wakacje?
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 05.10 do 06.10.2019
  Gdzie: Warszawa
  .
 • Czwarty Magazyn bieg na orientację
  Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedza, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowosć: kalendarz scienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!   Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Swiata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięsnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
[BnO - MP] Inauguracja długodystansowa
2018-04-17

Image titleW minioną niedzielę pierwszy raz w tym roku na starcie stanęli biegacze na orientację w walce o medale Mistrzostw Polski. Na dystansie długim w K21 triumfowała Agata Stankiewicz, w M21 zwyciężył natomiast Michał Olejnik.
Żadnej z trzech medalistek MP w tej konkurencji z 2017 roku w gronie seniorek nie udało się obronić swoich pozycji. Maja Morawska finiszowała dopiero na siódmym miejscu, Anna Matyba nie ukończyła zawodów, zaś Violeta Piatrouskaya nie pojawiła się na starcie. Nową mistrzynią została Agata Stankiewicz z UKS Orientuś Łódź. Zawodniczka ta na dystansie 16,3 km osiągnęła czas 132 minut i 37 sekund. Do końca musiała się jednak bić o premierowe złoto MP w kategorii K21 z Pauliną Cygler. Ostatecznie konkurentkę z WKS Wawel Kraków wyprzedziła o zaledwie 36 sekund! To oznacza, że średnio na jednym kilometrze różnica między nimi wynosiła zaledwie 2,2 sekundy na korzyść Stankiewicz. Jej przeciwniczka złoto wypuściłą jednak dopiero na końcowych fragmentach - między 36., a 37. punktem kontrolnym. Wcześniej prowadziła z łodzianką, w szczytowym czasie nawet o cztery i pół minuty. Brąz przypadł w udziale Marlenie Borychowskiej z MKS Paulinum Jelenia Góra. Niewiele dalej finiszowały jednak Ewa Gwóźdź (UKS Orientuś) i Maria Gorczyca (WKS Grunwald Poznań). Ta trójka zmieściła się w przedziale niespełna minuty.W M21 zmiana warty nie była aż tak radykalna. Obrońca tytułu Mikołaj Dutkowski (UKS Arkady Raszków) tym razem znalazł się na czwartej pozycji, choć jeszcze blisko mety znajdował się nawet na drugiej lokacie! Ostatecznie brąz przegrał z Krzysztofem Wołowczykiem (UNTS Warszawa) różnicą dwudziestu pięciu sekund. Dla tego drugiego to powrót na podium MP w tej konkurencji po roku przerwy - w 2016 roku był bowiem mistrzem.


Tym razem złoto zgarnął brązowy medalista z poprzedniego sezonu - Michał Olejnik. Reprezentant WKS Grunwaldu Poznań prawie całkowicie zdominował drugą część dystansu, z rzadka oddając przodownictwo rywalom. Ani razu w tym czasie nie wypadł poza podium w klasyfikacji. Ostatecznie sięgnął po mistrzostwo z przewagą blisko ośmiu minut! Srebro dla Kuby Drągowskiego z OK! Sport Warszawa. Poprzednio na podium MP w tej konkurencji gościł on w 2013 roku, gdy razem z Piotrem Krukiem ex aequo zakończył zmagania na trzecim miejscu. Wygrał wówczas zaś nie kto inny, jak... Michał Olejnik. W niedzielę Drągowski finiszował z przewagą nieco ponad dwóch minut nad brązowym medalistą.Po złote krążki w innych kategoriach sięgnęli: K16 - Lena Chabiera (UNTS Warszawa), K18 - Maria Deptulska (UNTS), K20 - Agnieszka Cych (WKS Śląsk Wrocław), K35 - Maria Pabich (UKS Azymut Pabianice), K40 - Monika Depta (MKS Paulinum), K45 - Beata Nowak (UKS Azymut 45 Gdynia), K50 - Mariola Wołowczyk (UNTS), K55 - Irena Morawska (UKS Azymut 45), K60 - Jolanta Wysocka (UKS Kometa Gliwice), M16 - Maciej Andrzejczak (UKS Azymut), M18 - Grzegorz Żurek (UKS Siódemka Rumia), M20 - Kacper Kuca (WKS Wawel Kraków), M35 - Tomasz Tkaczuk (UKS Azymut), M40 - Paweł Moszkowicz (WKS Wawel), M45 - Mariusz Plesiński (HKS Azymut Mochy), M50 - Dariusz Wójcik (KS OK! Sport Warszawa), M55 - Ryszard Chachurski (KU AZS WAT Warszawa), M60 - Jerzy Kryjomski (KS Kościelec Chrzanów), M65 - Jerzy Parzewski (KU AZS WAT), M70 - Janusz Michałek (KOS Modrzew), M75 - Kazimierz Dura (WKS Śląsk), Open - Sławomir Cygler (UNTS). Samotnie w M80 wystartował Mieczysław Zielczyński.


fot. Urszula Trykozko

~Wojciech Bajak
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.28 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskieo w BnO - Dystans średni10.27 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego - sprint10.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 WCup 4 - Middle10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.16 WRE: Czech Champioships - Long09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO
Brożyński OliwierJasnowska GrażynaKopydłowski IzabelaKrochmal TomaszKoniuszy JoannaLechowska AgataNowak BartoszPonkało JakubRotter DanielSzafarewicz KatarzynaWapiński BarbaraŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies