Polski Związek Orientacj Sportowej
 • CTZ: MP w NBnO
  Kiedy: 02.03 do 03.03.2019
  Gdzie: Nová Ves areál SKP (Czechy)
  Biuletyn zawodów jest dostępny http://zielonysport.pl/pliki/MPNBnO2019_Biuletyn_1.pdf
 • CTZ: MP, MPM długodystansowy BnO - etap 1
  Kiedy: 2019-03-31
  Gdzie: Bochnia
  Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - czyli tzw. longa. W tym roku o medale najlepsi walczyć będą w okolicach Bochni. Świetny teren, ciekawe i trudne trasy - zapraszamy!
 • CTZ: MP, PN RJnO
  Kiedy: 25.05 do 26.05.2019
  Gdzie: Otrębusy
  .
 • CTZ: Silesia O-Cup
  Kiedy: 28.06 do 30.06.2019
  Gdzie: Bytom
  4 niezwykłe biegi w 3 dni w samym sercu Górnego Śląska. Zróżnicowane tereny i ciekawe trasy. Czy jest lepszy sposób aby rozpocząć wakacje?
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 05.10 do 06.10.2019
  Gdzie: Warszawa
  .
 • Czwarty Magazyn bieg na orientację
  Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedza, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowosć: kalendarz scienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!   Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Swiata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięsnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
[NBnO] Czy wiesz, że...? Przed MP
2018-02-23

Image title


W najbliższy weekend rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Zawodnicy staną do rywalizacji w czeskiej miejscowości Roudnice w Krkonosich. Co warto wiedzieć o tych zawodach?

1) DRUGI ROK Z RZĘDU
Już drugi rok z rzędu zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski w NBnO. Co wcale - wbrew pozorom - nie było takie oczywiste. W 2017 roku powróciły one do kalendarza po dwóch latach przerwy, związanych przede wszystkim z problemami klimatyczymi. Wcześniej również brakowało regularności. Seria dwóch sezonów z rzędu z imprezą tej rangi w terminarzu jest zatem bardzo pozytywnym objawem. Tym bardziej, że to właśnie NBnO są ze wszystkich dyscyplin orientacji sportowej najbliżej debiutu olimpijskiego.

2) GOŚCINNE CZECHY
Po raz drugi z rzędu Mistrzostwa Polski odbędą się w Czechach. Rok temu rozegrano je w miejscowości Josefuv Dul, leżącej u podnóża Gór Izerskich, niedaleko Jablonca nad Nysą. To nie był nawet pierwszy raz, gdy impreza tej rangi gościła po drugiej stronie Karkonoszy. Wcześniej miała miejsce już w Trutnowie, Harrachowie oraz Jilemnicach. W Polsce, przy sprzyjających warunkach, na ogół zawodnicy w NBnO rywalizowali w Jakuszycach. Zdarzały się też edycje umiejscowione w Gołdapi, Supraślu, Krynkach koło Białegostoku, czy przed trzema laty w Żelazku na Jurze. To była ostatnia edycja rozgrywana w Polsce. Tym razem śmiałków walczących o medale Mistrzostw Polski w NBnO gościć będą Roudnice v Krkonosich.


3) Z MEDALISTAMI NA TRASIE
Mistrzostwa Polski odbędą się w ramach Mistrzostw Czech w NBnO. Choć rywalizacja ta w klasyfikacji końcowej zostanie potraktowana rozłącznie, to jednak polscy zawodnicy na trasach zmierzą się ramię w ramię z dużymi gwiazdami tej dyscypliny. Reprezentanci Czech uczestniczyli w ostatnich Mistrzostwach Europy w NBnO. Tam m.in. Jakub Skoda i Lenka Mechlova potrafili zająć 9. miejsce w klasyku. Radek Laciga i Petra Hancova byli w tej samej konkurencji na 12. pozycjach. Sztafeta męska w składzie ze Skodą, Lacigą i Petrem Horvatem była zaś na piątym miejscu. Na ostatnich Mistrzostwach Świata ósme miejsce na dystansie średnim zajęła Hana Hancikova, siódme i dziewiąte miejsce zgarnęli odpowiednio: Skoda i Laciga. Ten drugi był siódmy w klasyku. Obydwaj mają też w karierze medale MŚ. Krążki z tej imprezy wywozili też Helena Randakova i Simona Karochova. Poza Horvatem wszystkich ich zobaczymy na trasach w roli rywali Polaków.


4) BEZ SPRINTU
Polacy będą walczyć na Mistrzostwach Polski w NBnO na dystansach: klasycznym oraz średnim. W odróżnieniu od 2017 roku tym razem nie będzie rozegrany sprint.  

5) ROŚNIE LISTA
Wyższa frekwencja niż ostatnio została zanotowana w seniorskich kategoriach. Wśród zgłoszonych (stan na 21 stycznia) w M21 jest aż siedemnaście zgłoszonych nazwisk przy ośmiu w 2017 roku, w K21 osiem przy sześciu w poprzedniej edycji. Dobrze wyglądają także inne kategorie: dwie zawodniczki będą reprezentować Polskę w K14, pięć pobiegnie w K17, pięć w K35. Trzech reprezentantów będziemy mieć w M14, siedmiu w M17, dziesięciu w M35 i czterech w M55. Łącznie daje to pięćdziesiąt sześć osób.

6) PRZYJAZD MEDALISTÓW
Na liście startowej brakuje zdobywców obu złotych medali w M21 z 2017 roku - Piotra Paszyńskiego oraz Krzysztofa Wołowczyka. Są natomiast obaj brązowi medaliści - Piotr Skorupa i Michał Kalata. Do M21 przeszedł też zeszłoroczny mistrz i wicemistrz z M17 - Jan Byrczek, mistrz z M20 - Kornel Szymański, a także dwaj medaliści - Marcel Domagała i Jakub Jaroszek. Wśród pań pojawią się m.in. Maria Pabich (obrończyni tytułu na średnim dystansie, wicemistrzyni w klasyku) oraz Karolina Pacek (wicemistrzyni na średnim dystansie, brązowa medalistka w klasyku). Z najważniejszych nazwisk zabraknie więc tylko mistrzyni klasyka - Anny Kamińskiej.~Wojciech Bajak
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.28 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskieo w BnO - Dystans średni10.27 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego - sprint10.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 WCup 4 - Middle10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.16 WRE: Czech Champioships - Long09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO
Brożyński OliwierJasnowska GrażynaKopydłowski IzabelaKrochmal TomaszKoniuszy JoannaLechowska AgataNowak BartoszPonkało JakubRotter DanielSzafarewicz KatarzynaWapiński BarbaraŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies