Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters
  Kiedy: 22.09 do 23.09.2018
  Gdzie: Bystrzyca Górna
  Zapraszamy wszystkich orientalistów i pasjonatów biegania z mapą na teren Dolnego Śląska. To właśnie tutaj rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach, których organizatorami są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz PZOS.
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 06.10 do 07.10.2018
  Gdzie: Warszawa
  .
 • V Bukowa Cup
  Kiedy: 19.10 do 21.10.2018
  Gdzie: Szczecin
  .
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
Naj, naj, naj... podsumowanie MP seniorów 2015 [cz. 1]
2015-11-16

Image title

Sztafeta sprinterska rozegrana w zeszłym tygodniu we Wrocławiu była ostatnim akordem tegorocznych Mistrzostw Polski w biegach na orientację. W siedmiu konkurencjach (dystanse: długi, średni, klasyczny; sprint, nocny, sztafeta, sztafeta sprinterska) na podium stało łącznie 29 zawodników w kategorii seniorów. Wielu z nich nawet na tle tego elitarnego grona zdołało popisać się wyróżniającymi wynikami. 


Zapraszamy do podsumowania „NAJ...” Mistrzostw Polski w tym roku

NAJ...więcej medali:

Sześć medali mistrzostw kraju na siedem możliwych. Taki imponujący rezultat osiągnął w 2015 roku zawodnik UNTS Warszawa, Piotr Parfianowicz. Zdobył on w ciągu minionych dwunastu miesięcy po dwa krążki w każdym kolorze. Poza czołową „trójką” uplasował się zaś jedynie w biegu nocnym. 

Za jego plecami w klasyfikacji pod względem liczby występów zakończonych na podium znaleźli się Wojciech Kowalski oraz Ewa Gwóźdź. Obydwoje cieszyli się z pięciu medali. Przedstawicielka płci pięknej w tym duecie nie ma jednak na swoim koncie ani jednego krążka z najcenniejszego kruszcu, Kowalski natomiast ustąpił Parfianowiczowi zaledwie jednym trzecim miejscem.


Zawodnicy z największą liczbą medali MP w 2015 roku

ZAWODNIKMEDALE (złote - srebrne - brązowe)
Piotr Parfianowicz2-2-2
Wojciech Kowalski2-2-1
Ewa Gwóźdź0-3-2

 

 NAJ... więcej tytułów mistrzowskich

Także trojgu zawodników udało się zdobyć w tym sezonie dwa złote medale w trzech różnych konkurencjach. Znów na pierwszy plan w rywalizacji wysunęli się Parfianowicz oraz Kowalski. Spośród kobiet w tym towarzystwie zamiast Ewy Gwóźdź znalazła się natomiast brązowa medalistka ME i zwyciężczyni Pucharu Świata w Arosie, Brytyjka – Catherine Taylor. 

NAJ... lepszy zawodnik indywidualnie

Odliczając dwie konkurencje sztafetowe z dorobku medalistów najwięcej medali w tegorocznych zmaganiach na własnym podwórku zdobyli Wojciech Kowalski oraz Piotr Parfianowicz. Obydwaj po cztery razy stawali na podium Mistrzostw Polski w rywalizacji indywidualnej. Pierwszemu do kompletu zabrakło tylko medalu na długim dystansie, ale start ten akurat odpuścił, co daje mu świetnąskuteczność: 4 występy – 4 medale. Drugiemu nie powiodło się zaś w biegu nocnym, gdzie finiszował z ósmym rezultatem. Zarówno Kowalski, jak i Parfianowicz bez wliczania do dorobku sztafet zdobyli w tym sezonie po jednym złotym krążku. Jedynym biegaczem z dwoma tegorocznymi tytułami mistrza Polski indywidualnie jest więc Catherine Taylor.

Image title

 NAJ... dłuższa seria medalowa

W pięciu kolejnych startach w tegorocznych Mistrzostwach Polski Piotr Parfianowicz zdobywał medale. Seria rozpoczęta na długim dystansie zawierała ponadto zdobycze z rywalizacji w sprincie, średnim dystansie, klasycznym oraz sztafetach. Przerwał ją dopiero występ w Nocnym BnO, gdzie zawodnik UNTS Warszawa finiszował dopiero na 8. pozycji.fot. UKS Azymut Gdynia /  oklinne.nu

~Wojciech Bajak
09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)05.20 Puchar Warmii i Mazur - Puchar Puszczy Piskiej05.20 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg sprinterski05.19 Puchar Warmii i Mazur - Mistrzstwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego dystans średni05.19 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg klasyczny05.13 Mistrzostwa Gdyni – Puchar Pomorza - dystans średni05.12 Mistrzostwa Woj. Łódzkiego - etap 105.12 Mistrzostwa woj. pomorskiego - klasyk05.12 Puchar Paulinum - bieg sprinterski05.12 Puchar Paulinum - bieg średniodystansowy05.03 Grand Prix Mazowsza - Etap 305.02 Grand Prix Mazowsza - Etap 205.01 Grand Prix Mazowsza - Etap 104.29 IV Warszawska Mila - Warszawska Mila04.28 IV Warszawska Mila - Etap 104.22 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskego w BnO - klasyk04.21 Mistrzostwa Polic w Sprinterskim BnO - etap 1
Bałakier JuliaCierpka KatarzynaFlisińska AgnieszkaKlawczyński ZbigniewKowalska MartaLucerski MaciejPudełek JowitaPietrzak KlaudiaPachnik WojciechPomagiel MichałRydliński BartoszSocha HannaWrzosek ZbigniewWasilewska DanutaŁuc ElizaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies