Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
Naj, naj, naj... podsumowanie MP seniorów 2015 [cz. 1]
2015-11-16

Image title

Sztafeta sprinterska rozegrana w zeszłym tygodniu we Wrocławiu była ostatnim akordem tegorocznych Mistrzostw Polski w biegach na orientację. W siedmiu konkurencjach (dystanse: długi, średni, klasyczny; sprint, nocny, sztafeta, sztafeta sprinterska) na podium stało łącznie 29 zawodników w kategorii seniorów. Wielu z nich nawet na tle tego elitarnego grona zdołało popisać się wyróżniającymi wynikami. 


Zapraszamy do podsumowania „NAJ...” Mistrzostw Polski w tym roku

NAJ...więcej medali:

Sześć medali mistrzostw kraju na siedem możliwych. Taki imponujący rezultat osiągnął w 2015 roku zawodnik UNTS Warszawa, Piotr Parfianowicz. Zdobył on w ciągu minionych dwunastu miesięcy po dwa krążki w każdym kolorze. Poza czołową „trójką” uplasował się zaś jedynie w biegu nocnym. 

Za jego plecami w klasyfikacji pod względem liczby występów zakończonych na podium znaleźli się Wojciech Kowalski oraz Ewa Gwóźdź. Obydwoje cieszyli się z pięciu medali. Przedstawicielka płci pięknej w tym duecie nie ma jednak na swoim koncie ani jednego krążka z najcenniejszego kruszcu, Kowalski natomiast ustąpił Parfianowiczowi zaledwie jednym trzecim miejscem.


Zawodnicy z największą liczbą medali MP w 2015 roku

ZAWODNIKMEDALE (złote - srebrne - brązowe)
Piotr Parfianowicz2-2-2
Wojciech Kowalski2-2-1
Ewa Gwóźdź0-3-2

 

 NAJ... więcej tytułów mistrzowskich

Także trojgu zawodników udało się zdobyć w tym sezonie dwa złote medale w trzech różnych konkurencjach. Znów na pierwszy plan w rywalizacji wysunęli się Parfianowicz oraz Kowalski. Spośród kobiet w tym towarzystwie zamiast Ewy Gwóźdź znalazła się natomiast brązowa medalistka ME i zwyciężczyni Pucharu Świata w Arosie, Brytyjka – Catherine Taylor. 

NAJ... lepszy zawodnik indywidualnie

Odliczając dwie konkurencje sztafetowe z dorobku medalistów najwięcej medali w tegorocznych zmaganiach na własnym podwórku zdobyli Wojciech Kowalski oraz Piotr Parfianowicz. Obydwaj po cztery razy stawali na podium Mistrzostw Polski w rywalizacji indywidualnej. Pierwszemu do kompletu zabrakło tylko medalu na długim dystansie, ale start ten akurat odpuścił, co daje mu świetnąskuteczność: 4 występy – 4 medale. Drugiemu nie powiodło się zaś w biegu nocnym, gdzie finiszował z ósmym rezultatem. Zarówno Kowalski, jak i Parfianowicz bez wliczania do dorobku sztafet zdobyli w tym sezonie po jednym złotym krążku. Jedynym biegaczem z dwoma tegorocznymi tytułami mistrza Polski indywidualnie jest więc Catherine Taylor.

Image title

 NAJ... dłuższa seria medalowa

W pięciu kolejnych startach w tegorocznych Mistrzostwach Polski Piotr Parfianowicz zdobywał medale. Seria rozpoczęta na długim dystansie zawierała ponadto zdobycze z rywalizacji w sprincie, średnim dystansie, klasycznym oraz sztafetach. Przerwał ją dopiero występ w Nocnym BnO, gdzie zawodnik UNTS Warszawa finiszował dopiero na 8. pozycji.fot. UKS Azymut Gdynia /  oklinne.nu

~Wojciech Bajak
10.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO09.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w Klasycznym BnO08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 1
Car PaulinaDębska DorotaDominiak KamilGęstwicki KamilHowis MateuszKsiężopolska IwonaMiklaszewska IrminaMirek GracjanMaliński JakubMoryl MarcinSławiński MarcinZadora OskarŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies