Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters
  Kiedy: 22.09 do 23.09.2018
  Gdzie: Bystrzyca Górna
  Zapraszamy wszystkich orientalistów i pasjonatów biegania z mapą na teren Dolnego Śląska. To właśnie tutaj rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach, których organizatorami są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz PZOS.
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 06.10 do 07.10.2018
  Gdzie: Warszawa
  .
 • V Bukowa Cup
  Kiedy: 19.10 do 21.10.2018
  Gdzie: Szczecin
  .
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
Rekordowy Wojciech Kowalski
2015-11-13

Image title

Dwukrotni mistrzowie świata i Europy, Jani Lakanen oraz Jonas Leandersson, czy medaliści najważniejszych imprez jak Tue Lassen, Tero Fohr albo Jan Petrzela. Tacy zawodnicy znajdują się w aktualnej klasyfikacji World Ranking IOF na długim i średnim dystansie za Wojciechem Kowalskim. Reprezentant Polski obecnie zajmuje w tym zestawieniu 49. miejsce, co jest najlepszym wynikiem zawodnika znad Wisły od reformy tego cyklu


Nowy system punktacji World Ranking wszedł w życie 1 stycznia 2014 roku. Liczą się do niego obecnie lokaty osiągnięte w indywidualnych startach na mistrzostwach świata, Pucharze Świata, mistrzostwach kontynentalnych i innych imprezach międzynarodowych. Różnią się one pulą do zdobycia w zależności od rangi. Do zestawienia wliczane są cztery najwyższe osiągnięcia z ostatnich osiemnastu miesięcy. 


Wojskowe punkty

Pierwsza „pięćdziesiątka” długo była poza możliwościami Polaków. Wcześniej Kowalski oraz Bartosz Pawlak najwyżej plasowali się dopiero w siódmej dziesiątce. Granicę tę udało się sforsować dopiero dzięki sukcesom pierwszego z nich na Światowych Igrzyskach Wojskowych rozegranych 7 i 8 października w koreańskim Mungyeong. Dwie czwarte lokaty zawodnika WKS Śląsk Wrocław uzyskane w tych zawodach dały mu razem 2524 punktów i pozwoliły wyprzeć z indywidualnej klasyfikacji imprezy za które otrzymał łącznie 2411 punkty. 


W połączeniu z dorobkiem wywalczonym na ostatnich mistrzostwach świata na długim i średnim dystansie dało mu to sumę 5110 punktów. Przeskoczył dzięki temu 9 października w klasyfikacji World Ranking na długim i średnim dystansie Tero Fohra, Jonasa Leanderssona, Olli Markusa Taivainena, Hannu Airilę, Roberta Merla, Aaro Asikainena, Thomasa Natviga Arstada, Zsolta Lenkeia, czy Alasdaira McLeoda. W drugim dniu listopada minęło natomiast 18 miesięcy od 2. lokaty Jani Lakanena w Coppa Italia Barricata 2014, co przesunęło Fina za plecy Kowalskiego. Reprezentant Polski w ten sposób znalazł się na 49. miejscu wśród 2473 sklasyfikowanych zawodników na świecie.

Biegacz na co dzień reprezentujący barwy WKS Śląsk Wrocław nie powinien opuścić czołowej „pięćdziesiątki” do końca bieżącego roku. Wszystkie jego osiągnięcia liczące się w światowym rankingu IOF pochodzą bowiem z ostatnich kilku miesięcy. Kalendarz BnO przed 31 grudnia zawiera zaś już tylko trzy punktowane zawody niższej rangi. 


Czwarty z pięćdziesiątki

Taki wynik to duży skok dla Kowalskiego w porównaniu z ubiegłym sezonem. Pierwszego stycznia notowany był jeszcze 42 miejsca niżej niż obecnie, z najwyższym wliczanym rezultatem na poziomie 1226 punktów. Teraz zaś listę jego wyników otwierają 1343 punkty za 20. lokatę w MŚ. To zresztą najwyższe pojedyncze osiągnięcie Polaka w historii zestawienia World Ranking po zeszłorocznej reformie. 


Kowalski dzięki swoim wynikom ustąpił pola tylko dwunastu zawodnikom z czołowej setki pod względem okazałości awansu w zestawieniu w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Wśród najlepszych pięćdziesięciu biegaczy przebili go w tym wyczynie tylko Olle Bostrom, Rusłan Glibow i Fredric Portin.    ~Wojciech Bajak
09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)05.20 Puchar Warmii i Mazur - Puchar Puszczy Piskiej05.20 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg sprinterski05.19 Puchar Warmii i Mazur - Mistrzstwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego dystans średni05.19 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg klasyczny05.13 Mistrzostwa Gdyni – Puchar Pomorza - dystans średni05.12 Mistrzostwa Woj. Łódzkiego - etap 105.12 Mistrzostwa woj. pomorskiego - klasyk05.12 Puchar Paulinum - bieg sprinterski05.12 Puchar Paulinum - bieg średniodystansowy05.03 Grand Prix Mazowsza - Etap 305.02 Grand Prix Mazowsza - Etap 205.01 Grand Prix Mazowsza - Etap 104.29 IV Warszawska Mila - Warszawska Mila04.28 IV Warszawska Mila - Etap 104.22 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskego w BnO - klasyk04.21 Mistrzostwa Polic w Sprinterskim BnO - etap 1
Bałakier JuliaCierpka KatarzynaFlisińska AgnieszkaKlawczyński ZbigniewKowalska MartaLucerski MaciejPudełek JowitaPietrzak KlaudiaPachnik WojciechPomagiel MichałRydliński BartoszSocha HannaWrzosek ZbigniewWasilewska DanutaŁuc ElizaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies